May 23, 2015

Back Porch Stage

Sponsored by 90.3 KEXP

11:00am-11:30am – Horse Crazy Cowgirl Band
Western Cowgirl Harmony Trio
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_BackPorch_01-01_HorseCrazy.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

11:40am-12:10pm – Brother for Sale!
Two Amazing Young Musicians
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_BackPorch_01-02_BrothersforSale.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

12:20pm-12:50pm – Max’s Midnight Kitchen
Original and Traditional Americana
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_BackPorch_01-03_MaxsMidnightKitchen.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

Folklife Cafe

Sponsored by Seattle Channel

11:00am-11:30am – Paul Kara Ross
Ancient Pueblo and Xiao Flutes
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_Cafe_01-01_PaulKaraRoss.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

11:40am-12:20pm – Salmonberry Jam – Jean Geiger and Cathy Britell
Autoharp, Banjo, Old-time Harmony
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_Cafe_01-02_SalmonberryJam.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

12:20pm-12:50pm – Wren
Pure vocals, original PNW folk
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_Cafe_01-03_WestMyFriend.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

2:10pm-2:40pm – Sempre Sisters
Upbeat Fiddle and Cello Sister Duo
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_Cafe_02-01_SempreSisters.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

2:50pm-3:20pm – Strong Sun Moon
North and South American Folk
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_Cafe_02-02_StrongSunMoon.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

3:30pm-4:00pm – Olivia and Rene
South American-Influenced Duo
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_Cafe_02-03_OliviaandRene.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

5:00pm-5:30pm – Scarlet Parke
Singing What You Are Thinking
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_Cafe_03-01_ScarletParke.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

5:40pm-6:10pm – Pepper Proud
Northwest Folklore
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_Cafe_03-02_PickledPepperedP.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

6:20pm-6:50pm – Whitney Monge
Alternative Soul Artist
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_Cafe_03-03_WhitneyMonge.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

Center Theatre

11:00am-11:30am – The Top Star Fiddlers
Fiddlers Ages 6-16
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_CenterTheater_01-01_TopStarFiddlers.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

11:45am-12:15pm – Calum MacKinnon’s Northwest Scottish Fiddlers
Scottish Fiddlers and Friends
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_CenterTheater_01-02_CalumMacKinnons.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

12:30pm-1:00pm – Pacific Northwest Northumbrian Pipers
Trad Music From NE England
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_CenterTheater_01-03_PNWNorthumbrianPipers.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

1:15pm-1:45pm – Seirm
Scottish Gaelic Songs and Tunes
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_CenterTheater_01-04_Seirm.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

2:00pm-3:00pm – Crankie Fest!
19th Century Moving Panoramas
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_CenterTheatre_02-01_CrankieFest.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

3:15pm-3:45pm – Samuel Becerra – South in the North Project
Music from Ancient Mexico
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_CenterTheatre_02-02_SamuelBecerrra.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

4:00pm-4:30pm – Mexicas in Washington
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_CenterTheatre_02-03_MexicasinWA.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

4:45pm-5:20pm – House of Tarab Arabic Music Ensemble
Golden Age Egyptian Music
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_CenterTheatre_02-04_HouseofTarab.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

5:35pm-6:10pm – Gradec Croatian Tamburica Orchestra
Croatian Folk Music and Song
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_CenterTheatre_03-01_GradecCroatian.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

6:25pm-7:00pm – Red Eagle Soaring
Indigenized GREASE
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_CenterTheatre_03-02_RedEagle.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

Cornish Playhouse

Sponsored by KCTS9

11:00am-11:45am – MobRoll
“Spoke and Word” Rides
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_CornishPlayhouse_01-01_MobRoll.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

1:00pm-1:45pm – Youth Poet Laureate
Announcing of the first Seattle youth Poet Laureate
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_CornishPlayhouse_01-02_YouthPoetLaureate.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

Fountain Lawn Stage

Sponsored by SeattlePI.com

11:00am-11:30am – Kaze Daiko
Japanese Drum Youth Group
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_FountainLawn_01-01_KazeDaiko.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

11:45am-12:15pm – The Meadow Roads
Americana/Soul with Harmony
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_FountainLawn_01-02_TheMeadowRoads.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

12:30pm-1:00pm – Memphis Radio Kings
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_FountainLawn_01-03_MemphisRadioKings.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

1:15pm-1:45pm – Lowlands
Story Focused Indie Folk
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_FountainLawn_01-04_Lowlands.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

2:00pm-2:30pm – The Native Sibling
Brother-Sister Folk Duo
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_FountainLawn_01-05_TheNativeSibling.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

2:45pm-3:15pm – St. Paul de Vence
Narrative-Driven Indie Folk
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_FountainLawn_01-06_StPauldeVence.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

3:30pm-4:00pm – The Mama Rags
Rock and Roll Revival
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_FountainLawn_01-07_TheMamaRags.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

4:15pm-4:45pm – Lonesome Shack
Haunted Boogie
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_FountainLawn_02-01_LonesomeShack.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

6:00pm-6:30pm – The m9
Explosive Romaini-Style Brass
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_FountainLawn_02-01_LonesomeShack.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

6:45pm-7:15pm – Kef
Balkan Dance Music
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_FountainLawn_02-03_Kef.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

7:30pm-8:05pm – Bucharest Drinking Team
Balkan Party Express
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_FountainLawn_02-04_BucharestDrinking.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

8:20pm-8:55pm – Byzantine Blue
Byzantine Blue
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_FountainLawn_02-05_ByzantineBlue.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

Fisher Green Stage

Sponsored by 91.3 KBCS

3:00pm-3:30pm – The Whiskey Achievers
Country Punk Grass and Americana
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_FisherGreen_02-01_TheWhiskeyAchievers.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

4:30pm-5:00pm – Jug Banditos
Ragtime Jugstravaganza
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_FisherGreen_02-02_JugBanditos.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

5:10pm-5:40pm – The Crow Quill Night Owls
Ragtime Jug Band Blues
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_FisherGreen_02-03_TheCrowQuillNight.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

5:50pm-6:20pm – Baby Gramps
20s-30s Hokum Songwriter
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_FisherGreen_02-04_BabyGramps.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

6:30pm-7:00pm – Colonels of Truth
High Energy Bluegrass Music
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_FisherGreen_03-01_ColonelsofTruth.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

7:10pm-7:40pm – Weatherside Whiskey Band
Alt-Country and Bluegrass Ensemble
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_FisherGreen_03-02_WeathersideWhiskey.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

7:50pm-8:20pm – Porterbelly Stringband
Shake a Leg Gal
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_FisherGreen_03-03_PorterbellyString.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

8:30pm-9:00pm – Oly Mountain Boys
Pacific Northwest Bluegrass
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_FisherGreen_03-04_OlyMountainBoys.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

JBL Theatre

Sponsored by SeattleGlobalists.com

2:00pm-3:30pm – Music of the Movement
With Steve Sneed, Ijeoma Oluo, Zithri Ahmed Saleem, and Aaaron Dixon
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_JBLTheatre_01-01_MusicofMovement.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

4:00pm-5:30pm – History of Northwest Hip Hop
With Larry Mizell Jr, King Khazm, Fatal Lucciauno, and Dr. Daudi Abe
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_JBLTheatre_01-02_HistoryofNorthwestHipHop.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

Mural Amphitheatre

Sponsored by XFINITY

1:05pm-1:35pm – The Warren G. Hardings
Bad President, Fun Band
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_Mural_01-01_WarrenGHardings.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

1:45pm-2:15pm – The Student Loan Stringband
Groovy, quirky, lively!
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_Mural_01-02_StudentLoanString.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

2:25pm-2:55pm – Renegade Stringband
Northwest Bluegrass
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_Mural_02-01_RenegadeStringBand.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

3:05pm-3:35pm – Pickled Okra
Old Fangled, New Fashioned Music
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_Mural_02-02_PickledOkra.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

3:35pm-3:45pm – Bluegrass Grand Finale
Jam / Improv
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_Mural_02-03_BluegrassGrandFinale.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

4:00pm-6:00pm – The Essences
Expressions Through Beats, Rhymes and Rhythms
Sponsored by Reign City
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_Mural_02-03_TheEssences.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

7:00pm-7:30pm – Klyntel
Seattle Soul R&B Local New Soul
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_Mural_03-01_Klyntel.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

7:45pm-8:15pm – Grace Love and the True Loves
Fresh Seattle Soul
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_Mural_03-02_GraceLove.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

8:30pm-9:05pm – Down North
Alt-soul & Rock
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_Mural_03-03_DownNorth.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

9:20pm-9:55pm – Love City Love Arts Collective
Rural Urban Alien Earth Music
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_Mural_03-04_LoveCityLove.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

TRAD Stage

11:00am-11:30am – Alouest
Western French Canadian Folk
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_TRAD_01-01_Alouest.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

11:45am-12:15pm – LA Famille Leger
Music of French Canada
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_TRAD_01-02_LaFamilleLegar.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

12:50pm-1:20pm – Calum MacKinnon’s Next Generation
Passing on Celtic Traditions
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_TRAD_01-03_CalumMacKinnon%27sNextGen.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

1:30pm-2:00pm – Syren
Canadian Celtic Music
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_TRAD_01-04_Syren.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

2:15pm-2:45pm – The Drunken Maidens
Untraditionally Traditional
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_TRAD_01-05_TheDrunkenMaidens.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

3:00pm-3:25pm – Strikes A Bell
Singable Sea Chanteys
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_TRAD_01-06_StrikesABell.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

3:35pm-4:00pm – Mariide
From A Cascadian Point of View
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_TRAD_01-07_Mariide.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

4:10pm-4:35pm – Piper Stock Hill
Maritime Songs of NewFoundland
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_TRAD_01-08_PiperStockHill.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

4:45pm-5:10pm – Broadside and The Handsome Cabin Boys
Plundering Land and Sea
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_TRAD_01-09_Broadside.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

Bagley Wright Theatre Stage

Sponsored by KCTS9

9:30pm-10:00pm – Yirim Seck
Parallels in Motion Showcase
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_Bagley_01-01_YirimSeck.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

Vera Project/Gallery

Sponsored by Seattle Weekly

1:00pm-1:30pm – The Rusty Cleavers
Backyard Clatter Bluegrass
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_VeraProject_01-01_theRustyCleavers.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

1:45pm-2:15pm – Alder Street
Boot Stomping Bluegrass/Rock
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_VeraProject_01-02_AlderStreet.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

2:30pm-3:15pm – The Ramblin’ Years
Country Fried Rock’n’Roll
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_VeraProject_01-03_TheRamblinYears.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

3:15pm-3:45pm – Jonathan Warren and the Billygoats
Psycho Billy Folk Grass
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_VeraProject_01-04_JonathanWarren.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

4:00pm-4:30pm – GEMS
Electro Drum Done Differently
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_VeraProject_01-05_GEMS.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

4:45pm-5:15pm – School of Rock – Seattle
Music Lessongs Done Differently
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_VeraProject_01-06_SchoolofRock.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

5:30pm-6:00pm – EMP’s Sound Off Finalist Emma Lee Toyoda
Noveau Indie Folk Rock
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_VeraProject_01-07_EmmaLeeToyoda.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

7:00pm-7:30pm – Yves
A Taste of Future Past
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_VeraProject_01-08_Yves.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

7:45pm-8:20pm – Eurodanceparty USA
Untz! Untz! Untz!
[ca_audio url=”https://s3-us-west-2.amazonaws.com/2015festivalrecordings/20150523/20150523_VeraProject_01-09_EurodanceParty.mp3″ width=”300″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

One Comment

  1. I enjoy your streaming audio immensely, it helps to condense all the music talent we missed.
    Thank you for your festival, our first Folklife festival for us and our 15-year-old grandson.
    He wanted a Djembe, so we bought him one to begin his journey for appreciating folk music around the world.
    I sent your streaming audio link to my Hawaiian relative and guitar maker friend.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *